beararms.pl

HOLOSUN – przewodnik po piekle oznaczeń

Holosun to dość nowa amerykańska firma z chińskim rodowodem, założona w Kalifornii w 2013 roku. W ciągu kilku lat zyskała popularność dzięki swoim innowacyjnym produktom. Wydali już wiele serii i nadal je aktualizują. Firma ma odważny biznesplan, który umożliwia ciągłe aktualizowanie produktów i odpowiadanie na to, czego faktycznie wymagają klienci. Holosun wyróżnia się na tle innych chińskich marek wyższą jakością produktu i czystym designem. Pomimo sukcesu Holosun nadal koncentruje się wyłącznie na celownikach z czerwoną kropką drobiazgowo rozszerzając swoją niszę rynkową o celowniki laserowe i nic więcej.

Obecnie istnieje wiele marek optycznych, które oferują swoje produkty w niewiarygodnie przystępnych cenach.
Z reguły klient dostanie dokładnie to, za co zapłacił, a niska jakość tych tanich produktów wyjaśnia cenę. Ale nie jest tak w przypadku produktów Holosun. Firma utrzymuje dobry kompromis między ceną a jakością produktu.

Produkty Holosun wcale nie są tanie. Są jednak zdecydowanie bardziej opłacalne w porównaniu z ich japońskimi i europejskimi konkurentami.

W obecnej produkcji Holosun występuje 5 serii celowników kolimatorowych:

1. Seria Tube. Do tej kolekcji należą modele HS406C, HS406A czy HS506A. Wszystkie modele z tej serii montowane są do broni za pomocą 30-milimetrowego pierścienia, który dołączony jest do kolimatora. Cylindryczna konstrukcja kolimatora pozwala na eksperymentowanie z montażem przy użyciu innych platform.

HS406C

2. Seria Infiniti. Kolimatory z tej serii mają na spodzie zintegrowane mocowanie Picatinny, np model HS515GM. Chociaż ich wygląd zewnętrzny przypomina wzornictwo serii Tube, celowniki Infiniti są znacznie większe. Przeznaczone są do montażu na platformach AR ze względu na standardową wysokość linii celowania.

HS515GM

3. Seria Paralow. Konstrukcja celowników z tej kolekcji np HS503CU bardzo przypomina produkty słynnej szwedzkiej firmy produkującej kolimatorowe modele Micro. Produkty Aimpoint ustanowiły punkt odniesienia wyznaczając na rynku swoisty benchmark jakości. Holosun jest jedną z niewielu firm, które potrafiły pójść za przykładem i zaoferować więcej niż przyzwoitą jakość w zamian za przystępną cenę.

HS503CU

4. Seria Reflex. Seria ta oferuje przyrządy celownicze typu refleksyjnego, jedne z najmniejszych i najbardziej kompaktowych modeli w swojej produkcji. Wiele z nich jest na tyle małych, że można je zamontować na pistoletach , np model HS407K. Jednak Holosun oferuje również większe modele, takie jak Holosun HS510C, które są do 4 razy większe od ich najmniejszych produktów Reflex i są zwykle montowane na karabinach.

HS510C

5. Seria Elite. To całkowicie osobna linia produktów. Paralow i Reflex są dostępne w wersji standardowej lub Elite, natomiast modele Tube i Infiniti są dostępne tylko w wersji standardowej. Modele Elite zostały wprowadzone całkiem niedawno i mają jedną lub obie funkcje unikalne dla tej kategorii kolimatorów Holosun. Podświetlana kropka w HE403B-GR jest zielona, ​​a nie czerwona, co ma największe znaczenie dla daltonistów. Modele Elite są w całości lub przynajmniej częściowo wykonane z tytanu. Jeżeli produkt spełnia jedno z tych wymagań, jest już oznaczony jako wersja modelu Elite. Holosun jako jedna z pierwszych firm wprowadziła kolimatory z obudową wykonaną z tytanu. Ponieważ tytan jest bardziej wytrzymały i lżejszy, jest to przyjemna mała innowacja.

HE403B-GR

Firma Holosun oferuje szeroką gamę różnych produktów. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z najczęściej używanych akronimów w nazwach produktów Holosun. Litery A, B, C, G po 3 cyfrowym oznaczeniu kolimatora informują o położeniu komory baterii w produkcie.

Modele A mają komorę baterii umieszczoną na spodzie, wykorzystuje do uszczelnienia własne mocowanie pod uchwytem.

Modele B wykorzystują tacę baterii zamontowaną z boku, zabezpieczoną dwoma śrubami.

Modele C mają komorę baterii w tym samym miejscu, co modele B, ale są wyposażone dodatkowo w panel słoneczny. Produkty Holosun mają długą żywotność baterii wynoszącą do 50 000 godzin – prawie tak długo, jak produkty Aimpoint. Panele słoneczne w modelach Holosun C służą również do przechowywania danych. Dostępna jest również funkcja wybudzenia wstrząsów. Celownik kolimatorowy automatycznie wyłącza się po dłuższym okresie braku ruchów, aby oszczędzać energię, co tylko zwiększa i tak już niesamowitą żywotność baterii. Teraz wystarczy niewielki ruch, aby urządzenie ponownie ożyło. To takie praktyczne!

Modele G, ich komora baterii ma formę okrągłej osłony po bokach modelu. Zapewniają beznarzędziową wymianę baterii.

Prefix:
HS = HOLOSUN STANTARD – Red Dot
HE = HOLOSUN ELITE – Red Dot
LS = CELOWNIK LASEROWY
LE = Seria ELITE Celownik LASEROWY
Pierwsza cyfra:
-Kolimatory
4 lub 5: Typ siatki
4xx = tylko kropka 2MOA
5xx = Multi-Reticle System (MRS) Pierścień 65MOA z kropką 2MOA. W zależności od modelu, MRS istnieje możliwość przełączania siatki celowniczej kółko-kropka lub tylko kółko, tylko kropka.
-Celowniki Laserowe
1,2,3 lub 4: liczba komponentów
1- 1 Laser — IR, czerwony lub zielony
2- 2 lasery – IR, czerwony i zielony laser do wyboru
3- 2 lasery + oświetlacz IR
4- 2 lasery, oświetlacz IR + białe światło
Druga cyfra
0 lub 1: Akcesoria
Przykład: 503 = Akcesoria standardowe (mocowanie na śrubę, osłony na soczewki bikini)
Przykład: 515 = Ulepszone akcesoria (np. mocowanie QD, odchylane osłony obiektywów, flesz Kill, itp.)
Trzecia cyfra: typ optyczny
400, 401, 406 = celowniki rurowe 30mm (wyjątek: 510 = otwarty)
403, 503, 515 = celowniki 20mm
507, 508, 509 = optyka pistoletowa

A: Bateria montowana na spodzie, wykorzystuje własne mocowanie.
B: Tacka na baterię zamontowana z boku zabezpieczona dwoma śrubami
C: Solar Failsafe (dodaje tryb automatyczny i energię słoneczną)
G: Zaślepka baterii montowana z boku — beznarzędziowa wymiana baterii
GL: G + niskoprofilowe wieże (od 2018 r. wszystkie modele są domyślnie modelami L)
K: Sub-kompaktowa optyka pistoletowa do przenoszenia
M: obudowa aluminiowa 7075, wodoodporność do 30 metrów przez 30 minut
O: Siatka celownicza z otwartym kołem (przykład: HS407CO)
R: Przełącznik obrotowy do wyboru jasności
T: obudowa z tytanu

Niektóre znaczenia mogą się różnić w niektórych modelach.
Podsumowując, Holosun to naprawdę innowacyjna firma, która specjalizuje się w czerwonych kropkach i laserach. Ich głównym, unikalnym walorem w sprzedaży jest przyzwoita jakość produktu za przystępną cenę. Holosun oferuje szeroką gamę produktów z najnowszą technologią w eleganckim wyglądzie.

HS503CU
HS = Holosun Standard
5 = System Multi Reticule
0 = Akcesoria standardowe
3 = soczewka 20mm
C = Solar Failsafe
U = Osłonięte Wieżyczki

https://beararms.pl/…/holosun-kolimator-hs503cu-red…/