beararms.pl

MASS DRIVER firmy Strike Industries wygląda tak, jakby pochodził prosto z filmu Mad Max

Mass Driver

Firma Strike Industries stworzyła kompensator Mass Driver, którego designe bez kompleksów może aspirować do post apokaliptycznych filmów. Ten kompensator wygląda tak, jakby pochodził prosto z filmu Mad Max. Ale poza atrakcyjnym wyglądem firma Strike Industries zaprojektowała prawdziwie innowacyjne rozwiązanie dedykowane do pistoletów Glock 17 i 31 oraz 19 i 32 generacji 3 i 4.

Kompensator Mass Driver nie wymaga zastosowania gwintowanej zewnętrznie lufy, gdyż wykorzystuje dodawaną w zestawie przedłużoną żerdź sprężyny i samą sprężynę powrotną. Ciekawą cechą tego produktu jest to, że prócz kompensacji podrzutu lufy i zmniejszenia odrzutu poprzez przekierowanie gazów na boki i do góry poprzez wycięte w nim szczeliny, urządzenie wylotowe działa również jako przeciwwaga poruszająca się w przeciwnym kierunku do odrzutu podczas wystrzału . Gazy wychodzące z lufy popychają kompensator Mass Driver do przodu, który następnie wraca do tyłu dzięki własnej sprężynie powrotnej. Kompensator jest frezowany z jednego kawałka stali i wykończony fosforanem manganu nadającym urządzeniu elegancki czarny matowy kolor. Wymiary kompensatora pozostają w obrysie zamka pistoletu, dzięki czemu pistolety wyposażone w Mass Driver są kompatybilne z większością kabur z otwartym dnem. Odpowiednio wyprofilowane krawędzie zmniejszają również ryzyko zaczepienia kompensatora o sprzęt lub odzież. Strike Industries Mass Driver stanowi milowy krok w projektowaniu kompensatorów.

Obecne stosowane konstrukcje pozostały w dużej mierze niezmienione od lat 30-tych XX wieku. Nadszedł czas na coś rewolucyjnego.Kompensator Mass Driver napędzany jest gorącymi gazami wyrzucanymi przez lufę po wystrzeleniu pocisku i działa jak układ przeciwwagi tłumiący mechaniczny odrzut. Klasyczne kompensatory montowane na lufie pistoletu dodają masy i zwiększają bezwładność układu lufa-zamek, co może mieć negatywny wpływ na niezawodność cyklu pracy pistoletów działających na zasadzie krótkiego odrzutu lufy. Konstrukcja Mass Drive jest oddzielona od elementów roboczych pistoletu przez co pozwala na osiąganie parametrów cyklu odryglowywania i ryglowania lufy zbliżonych do standardowych. Kompensator jest przeznaczony dla osób, które nie chcą lub nie mogą legalnie posiadać gwintu na lufie pistoletu. Takie ograniczenia prawne funkcjonują w niektórych stanach w USA, gdzie nie można legalnie mieć gwintowanej lufy pistoletowej. Jest to jednak rozwiązanie atrakcyjne również ze względów ekonomicznych, za cenę ok 130 $ dostajemy realną alternatywę dla konieczności zakupu dodatkowej gwintowanej lufy lub pistoletu w wersji C z wbudowanym fabrycznie kompensatorem podrzutu broni. Ze względu na innowacyjny system „przeciw odrzutu” wykorzystany w kompensatorze Mass Driver podczas strzelania z pistoletu czuje się zdecydowanie jego hamujące działanie, dając efekt podobny do strzelania z pistoletu magnum 22. Kompensator Mass Driver sprawia, że ​​strzelanie z pistoletu jest wygodniejsze.

Trenując z kompensatorem Mass Driver oraz urządzeniami pomiarowymi serii Mantis wskazania pokazują 30-50% redukcję odrzutu. To w przypadku kompaktowego Glock 19 zdecydowana zmiana kultury pracy pistoletu.Mass Driver robi wszystko, co powinien robić kompensator. Jeśli szukasz przyzwoitego kompensatora do swojego Glocka zdecydowanie przetestuj Mass Driver.