beararms.pl

PMAG17 GL9 – 55 gram niezawodności

PMAG 17 GL9 (MAG546) – To ultralekki, ważący zaledwie 55g polimerowy magazynek amerykańskiej firmy MAGPUL o pojemności 17 naboi do pistoletów Glock w kalibrze 9×19 mm, stworzony z myślą o modelu Glock 17.

Magpul Industries to firma założona w 1999 roku przez byłego sierżanta piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych Richarda M. Fitzpatricka. Początkowo firma produkowała akcesoria do magazynków mające ułatwiać ich wyciąganie, stąd też wzięła się nazwa firmy Magpul. Już dwa lata po utworzeniu firmy, Magpul uzyskuje swój pierwszy patent, by rok później uzyskać pierwszy kontrakt od wojska. Rzeczony wcześniej kontrakt zakładał dostarczenie stu sztuk regulowanych kolb M93 produkcji firmy Magpul.

Obecnie Magpul zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją magazynków, akcesoriów i części do broni do karabinów AR-15/M16/M4, AK-47/AK74, Steyr AUG i Heckler & Koch G36 oraz strzelb Remington 870 i Mossberg 500. Magpul rozszerzył swoją ofertę o osady do karabinów Remington 700, Ruger 10/22 i Ruger American Rifle, a także magazynki i akcesoria do pistoletów Glock.

MAG546 to magazynek doskonale spasowany, co zapewnia mu kultową wręcz niezawodność, jednocześnie pozwalając na bezproblemowe usunięcie z rękojeści pistoletu jedynie przy pomocy zwalniacza magazynka. Przemyślana konstrukcja obejmuje wyprofilowaną stopkę pozwala na szybkie dobycie z ładownicy i wymianę magazynka.

Zastosowanie nierdzewnej sprężyny, popychacza z ograniczonym przechyleniem oraz łatwo zdejmowanej stopki przekłada się na ponadprzeciętną niezawodności i długowieczność produktu. Wygodę użytkowania poprawia wziernik umieszczony na bocznej powierzchni, pozwalający na określenie czy magazynek jest pełen oraz panel na stopce ułatwiający oznaczenie magazynka markerem.

MAG546 to wyjątkowo niska waga, – zbrojona polimerowa konstrukcja zapewniająca sztywność i wytrzymałość, – dobrze widoczny popychacz z kontrolowanym pochyleniem, – długowieczna, nierdzewna sprężyna, – zdejmowana stopka magazynka z panelem ułatwiającym oznaczenie.

PMAG 17 GL9 jest kompatybilny ze wszystkimi pełnowymiarowymi pistoletami Glock 9 mm, a także kompaktowymi i sub-kompaktowymi wariantami z pewnym występem poniżej uchwytu oraz kompatybilnymi karabinami, takimi jak 9 mm KRISS Vector, 9 mm JR Carbine i 9 mm TNW Aero Karabiny.

Coś co wyróżnia ten magazynek od konkurencyjnych produktów to poza wagą, jest to niewątpliwie bardzo dobra relacja ceny do kultowej już niezawodności tych magazynków.

Magazynek produkowany jest w USA.