beararms.pl

Tuning AK-47; IMI-ZMAK1, IMI-ZMAK2

A gdyby tak nasz poczciwy AK47 posiadał regulowaną, składaną kolbę – kompatybilną ze standardem MIL-SPEC NATO?

IMI-ZMAK2 Izraelskiej firmy IMI Defence to przeznaczony do karabinków z rodziny AK47/74 adapter ze zintegrowaną prowadnicą kolby, umożliwiający zastosowanie składanej kolby w standardzie mil-spec od karabinka AR. Adapter kolby wyposażony jest w obsługiwany przyciskiem zawias służący do złożenia kolby na bok. Prowadnica kolby wyposażona jest w sześć punktów regulacji położenia kolby. Pasują do niej dowolne składane kolby rodziny AR zgodne ze standardem Mil-Spec.

IMI-ZMAK2

Całość wykonana została z lekkiego, a zarazem wytrzymałego polimeru. Montaż nie wymaga dokonania żadnych modyfikacji karabinka. Adapter pasuje do tłoczonych komór zamkowych karabinków AK47/74 wyposażonych w standardową stałą kolbę. Adapter posiada możliwość demontażu prowadnicy wyposażonej w gwint zgodny ze standardem Mil-Spec i Commercial.

Kolba składana jest na lewą lub prawą stronę dzięki obracanemu modułowi posiada sprężynującą blokadę w pozycji złożonej. Waga zaledwie 260g

Jeżeli nie potrzebujemy składanej na bok kolby, możemy zastosować adapter MAK1 AK również przeznaczony do karabinków z rodziny AK47/74. Adapter ten posiada zintegrowaną prowadnicę kolby wyposażoną jest w sześć punktów regulacji położenia kolby. Pasują do niej dowolne składane kolby rodziny AR zgodne ze standardem Mil-Spec.

IMI-ZMAK1

IMI-ZMAK1 Wykonany został z lekkiego a zarazem wytrzymałego polimeru przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii produkcji. Jego waga to zaledwie 167g.

Montaż nie wymaga dokonania jakichkolwiek modyfikacji karabinka. Pasuje zarówno do tłoczonych jak ifrezowanych korpusów.

IMI Defense to izraelska firma produkująca najwyższej jakości innowacyjne części oraz akcesoria do broni palnej przeznaczone dla wojska, służb bezpieczeństwa oraz odbiorcy komercyjnego. IMI specjalizuje się w produkcji polimerowych kabur do broni krótkiej. W ofercie izraelskiej firmy znajdziemy również akcesoria do karabinków AK oraz AR. Dzięki fachowej wiedzy zespołu uznanych na świecie inżynierów, doradców wojskowych i policyjnych oraz specjalistów od broni palnej produkty IMI Defense łączą w sobie doświadczenia wyniesione z boju z wytrzymałą, przemyślaną i ergonomiczną konstrukcją.

Opracowywane w Izraelu produkty IMI Defense zdobyły uznanie wśród elitarnych jednostek sił zbrojnych i policyjnych Izraela oraz wielu innych jednostek z całego świata.