beararms.pl

Tuning AK-47; Polimerowe łoże MOE® AKM HAND Guard (MAG620)

Polimerowe łoże amerykańskiej firmy MAGPUL – MOE® AKM Hand Guard MAG620 przeznaczone do karabinków AK-47 / AKM / AK-74, w tym do karabinków Tantal wyposażone zostało w sloty kompatybilne z systemem M-LOK®.

Magpul Industries Corporation to amerykański projektant i producent zaawansowanych technologicznie polimerowych i kompozytowych akcesoriów do broni palnej. Magpul Industries bierze swoją nazwę od swojego pierwszego produktu, MagPul (Magazine Puller), akcesorium do magazynków STANAG używanych przez siły zbrojne NATO, które pomaga użytkownikom w wyciąganiu magazynków z ładownic.

Firma Magpul, pierwotnie mająca siedzibę w Boulder w stanie Kolorado, ogłosiła zamiar opuszczenia stanu w 2013 r., kiedy proponowane przepisy dotyczące pojemności magazynków spowodowałyby, że wiele jej produktów stałoby się nielegalnych w Kolorado. Po uchwaleniu prawa Magpul przeniósł swoje zakłady produkcyjne do Wyoming, a biura korporacyjne do Teksasu. …

Montaż polimerowego łoża MAG620 do karabinków AKM-47 jest niezwykle łatwy, i tak jak w oryginale nie wymaga stosowania narzędzi. Sloty M-LOK® na bokach oraz spodzie pozwalają na montaż chwytu pionowego oraz oświetlenia taktycznego.

Wypusty po obu stronach chwytu ograniczają ruch ręki poza łoże, co przekłada się na wyższe bezpieczeństwo obsługi karabinka. Żebrowanie odpowiada za pewność chwytu i dzięki agresywnemu kształtowi dobrze spełnia swoje funkcje również w rękawicach.

Perforacja na górnej części poprawia wentylację rury gazowej. Zastosowanie termoodpornego polimeru umożliwia bezpieczne korzystanie z broni. Usytuowana wewnątrz metalowa tarcza ułatwia wymianę cieplną, a co za tym idzie, poprawia chłodzenie lufy.

Montaż łoża wykorzystuje nakładkę wspornikową z oryginalnego chwytu, i dzięki niesymetrycznej konstrukcji jest kompatybilny z wersją wyposażoną w uchwyt zawieszenia. Możliwe jest stosowanie fabrycznego wyciora.

Chwyt jest kompatybilny z UltiMAK Optics Mount pozwalającym na przeniesienie celownika na front.

Waga: 209 g