beararms.pl

Viper 6 MOA – idealny celownik do pistoletu czy zapasowy do karabinu?

Vortex Viper 6 MOA

Założone w 2002 roku przez Dana i Margie Hamilton amerykańskie przedsiębiorstwo Vortex Optics to znany na całym świecie producent, nie tylko wyróżniających się doskonałym stosunkiem jakości do ceny oraz dożywotnią gwarancją lunet celowniczych, ale również jednych z najlepszych na rynku celowników z czerwoną kropką.

Vortex Viper 6 MOA to jeden z najmniejszych w ofercie amerykańskiego producenta celowników kolimatorowych, który w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku kolimatorami jest niewiarygodnie mały i lekki. Viper posiada cienką, ale trwałą obudowę i trwałe soczewki, które chronią optykę w brudnych lub mokrych środowiskach.Ta stonowana, lekka konstrukcja sprawia, że ​​Viper doskonale nadaje się do mniejszych broni lub do łączenia z inną optyką na większym karabinie. Rozmiar 6 MOA czerwonej kropki jest idealny do szybkiego namierzenia celu, nie stając się zbyt dużym przy celowaniu na odległość.

6MOA

Chociaż optyka tego niewielkiego kolimatora ma uproszczoną i cienką konstrukcję, to nadal szkło jest w pełni wielowarstwowe w tradycyjnym stylu Vortex. Specjalistyczne powłoki Armortek ochronią obiektyw przed zużyciem i niepogodą. Rzeczywiście, ten obiektyw upuszczony na twardy grunt nie dozna uszkodzeń ściernych.Viper to w pełni wodoodporny i odporny na wstrząsy celownik z podświetlaną siatka z łatwo dostępnymi przyciskami sterującymi oświetleniem umieszczonymi po lewej stronie celownika. Pozwalają one na łatwą i szybką zmianę ustawień mocy oświetlenia lub jasności, dzięki czemu można zoptymalizować działanie kropki w jasnym lub słabym oświetleniu otoczenia. Siatka celownicza zasilana jest baterią CR2303, zapewniając setki godzin działania, zanim trzeba będzie ją wymienić.

Ponieważ jest to celownik kolimatorowy, to w standardzie oferuje nam nieograniczony odstęp od źrenicy oka, co czyni go doskonałym towarzyszem broni o wysokim odrzucie, takiej jak strzelby lub szczególnie potężne pistolety. Z uwagi na kompaktowe rozmiary doskonale nadaje się do poprawy celności w zadaniach, które mają miejsce w dynamicznych scenariuszach taktycznych lub w zwarciu. Jest to odpowiedni celownik również do miejskich starć, ponieważ jego konstrukcja nie ogranicza pola widzenia gołego oka. Krótko mówiąc, Viper jest przeznaczony do użytku na dystansach poniżej 100 metrów, chociaż ostatecznie skuteczny zasięg tego celownika będzie zależał od broni, na której go zamontujesz i kalibru użytego pocisku.

Zdecydowanie może jednak zwiększyć skuteczny zasięg celowania w warunkach słabego oświetlenia. Aby dodatkowo podnieść atrakcyjność zestawu Vortex Viper w standardzie wyposażony został w niski montaż do szyn Weaver / Picatinny.

Montaż Picatinny

W komplecie znajdują się również niezbędne śruby, których będziesz potrzebować.Viper montuje się nisko na broni, dzięki czemu można go zainstalować na broni krótkiej z wyciętymi zamkami. Zasadniczo pozwala to zamontować celownik z czerwoną kropką na pistolecie i nadal korzystać z tradycyjnych celowników otwartych Twojej broni. Wszechstronność jest często królem, jeśli chodzi o walkę w zwarciu lub taktyczne starcia.Twarde anodowane wykończenie jest wyjątkowo trwałe i zmniejsza odblaski dowolnego źródła światła z powierzchni celownika. Zapobiega to miganiu optyki i zdradzaniu Twojej pozycji wrogowi lub zdobyczy.

Celownik kolimatorowy Viper firmy Vortex to świetna optyka taktyczna do pistoletów, strzelb i karabinów praktycznie wszystkich marek i modeli. Jego niewielkie rozmiary, niewielka waga i system mocowania sprawiają, że jest szczególnie atrakcyjny dla tych, którzy nie lubią zmagać się z mocowaniami pierścieniowymi. Jego optyka i ustawienia jasności to również świetne cechy, dzięki czemu nadaje się zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Chociaż sam w sobie dobrze służy, jego prawdziwym zastosowaniem jest rola celownika zapasowego z większymi lunetami lub jako podstawowy celownik do broni bocznej.

https://beararms.pl/product/kolimator-vortex-viper-6-moa/